Így védik Japánban a fákat télen – Yukitsuri és egyéb technikák
Yukitsuri
A yukitsuri-nak, azaz hóvédő szerkezetnek az a feladata, hogy védje a faágakat a nagy tömegű hó súlyától. Elkészítésének többféle módja van, de a leggyakoribb, hogy hosszú bambuszrudakat állítanak a fa törzse köré, majd az így képződött oszlopról köteleket eresztenek le a fák ágaihoz. Ezek a kötelek védik meg aztán az ágakat a hó súlyától. A yukitsuri nem csak hasznos, de esztétikailag is igen kellemes látványt nyújt.
Japánban általában novemberben szokták elkezdeni a szerkezet felépítését, mely általában egy hónapot vesz igénybe. Majd a tavasz beköszöntével ismét lebontják őket.
A yukitsuri használata a nagyon régi időkbe nyúlik vissza, amikor még jóval hidegebbek voltak a telek Japánban. Most vannak olyan tartományok, ahol inkább már csak hagyományőrzés céljából állítják fel a szerkezetet, mely a tél kezdetét szimbolizálja. Szerencsére akad néhány hűvösebb tartomány is, mint pl. Tohoku és Hokuriku, ahol még eredeti hóvédő funkcióját is betölti.
Yuki-Gakoi
Ez a módszer szintén a hó és a fagy ellen hivatott megvédeni a fák törzsét és a vastagabb ágakat. Bambusszal vagy náddal szorosan körbetekerik a fa említett részeit, így védve a fagytól, illetve megakadályozva ezzel azt, hogy a föld elszívja a nedvességet a fából vagy az ágból.